Samsung MS32DE4504AT
Brand: Samsung
Price: €196,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: b21ddf61-86f4-4b6a-ae9d-9c586317e83b
Description
Listed on idealo: 2024
Capacity: 32 Litre
Design: Freestanding
Microwave Power: 1,000 Watt
Power Settings: 7
Heating Methods: Warming Function, Defrost Function
Function: Eco Mode
Width: 51.7 cm
Depth: 44 cm
Weight: 14.6 kg
Door Hinging: Left
Position of Controls: On The Side
Opening Type: Handle
Manufacturer Specific Features: Auto Cook, Home Dessert
Specifications
| Product Type | Solo Microwave |
|---|---|
| Listed on idealo | 2024 |
| Capacity | 32 Litre |
| Design | Freestanding |
| Microwave Power | 1,000 Watt |
| Power Settings | 7 |
| Heating Methods | Warming Function, Defrost Function |
| Function | Eco Mode |
| Width | 51.7 cm |
| Depth | 44 cm |
| Weight | 14.6 kg |
| Door Hinging | Left |
| Position of Controls | On The Side |
| Opening Type | Handle |
| Manufacturer Specific Features | Auto Cook, Home Dessert |
Reviews
Brilliant!!!
Top quality stuff, will order again
Excellent stuff
Fantastic value
Fast delivery, excellent item
Top quality stuff, will order again
Definitely worth the money
Perfect.
Absolutely brilliant 👍
Got exactly what I needed, very pleased
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.