Samsung MS23K3614 MS23K3614AK/BA
Brand: Samsung
Price: €98,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 80d49eb8-8ef6-405f-9a20-0d667758cb3a
Description
bei idealo gelistet: seit 2023
Serie: Samsung MS
Garraum: 23 Liter
Bauart: freistehend
Funktionsweise: elektronische Steuerung, mechanische Steuerung
Mikrowellenleistung: 800 Watt
Anschlusswert: 1.150 Watt
Beheizungsarten: Grill, Auftauen
Funktionen: Timer, Auftaufunktion
Ausstattung: Drehteller, Uhranzeige
Bedienelemente: Drehregler
Display: LED
Türanschlag: links
Lage der Bedienelemente: seitlich
Öffnungsart: Griff
Farbe: schwarz
Höhe: 27,5 cm
Breite: 48,9 cm
Tiefe: 37,4 cm
Durchmesser Drehteller: 28,8 cm
Gewicht: 13,5 kg
Specifications
| Produkttyp | Mikrowellen-Grill |
|---|---|
| bei idealo gelistet | seit 2023 |
| Serie | Samsung MS |
| Garraum | 23 Liter |
| Bauart | freistehend |
| Funktionsweise | elektronische Steuerung, mechanische Steuerung |
| Mikrowellenleistung | 800 Watt |
| Anschlusswert | 1.150 Watt |
| Beheizungsarten | Grill, Auftauen |
| Funktionen | Timer, Auftaufunktion |
| Ausstattung | Drehteller, Uhranzeige |
| Bedienelemente | Drehregler |
| Display | LED |
| Türanschlag | links |
| Lage der Bedienelemente | seitlich |
| Öffnungsart | Griff |
| Farbe | schwarz |
| Höhe | 27,5 cm |
| Breite | 48,9 cm |
| Tiefe | 37,4 cm |
| Durchmesser Drehteller | 28,8 cm |
| Gewicht | 13,5 kg |
Reviews
Quality stuff 💯
Highly recommend!
Quality is really good... can't complain about anything really.
Exactly what I needed. Very happy with this.
Perfect 👍
Exactly as the description, cheers!
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
Exactly what I wanted
Can't fault anything about this
Spot on mate, spot on
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.