Samsung MS23DG4504AGE1
Brand: Samsung
Price: €125,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 422513bd-7d51-40e0-8e9c-4e99756bbb35
Description
Listed on idealo: 2024
Series: Samsung MS
Capacity: 23 Litre
Design: Freestanding
Microwave Power: 800 Watt
Heating Methods: Grill Function, Defrost Function, No Spin Function
Functions: Automatic Programmes, Timer
Features: Glass Turntable, Display
Display: LED Display
Height: 27.5 cm
Width: 48.9 cm
Depth: 37.7 cm
Turntable Diameter: 28.8 cm
Door Hinging: Left
Position of Controls: On The Side
Opening Type: Handle
Colours: Black, Silver
Type of Grill: Halogen
Specifications
| Product Type | Microwave with Grill |
|---|---|
| Listed on idealo | 2024 |
| Series | Samsung MS |
| Capacity | 23 Litre |
| Design | Freestanding |
| Microwave Power | 800 Watt |
| Heating Methods | Grill Function, Defrost Function, No Spin Function |
| Functions | Automatic Programmes, Timer |
| Features | Glass Turntable, Display |
| Display | LED Display |
| Height | 27.5 cm |
| Width | 48.9 cm |
| Depth | 37.7 cm |
| Turntable Diameter | 28.8 cm |
| Door Hinging | Left |
| Position of Controls | On The Side |
| Opening Type | Handle |
| Colours | Black, Silver |
| Type of Grill | Halogen |
Reviews
Quality is excellent. Worth every penny
Couldn't fault it
Second purchase already! Love it
Perfect 👍
10/10 would buy again
Really good value for the price
Highly recommend!
Fantastic value
Seriously good value
Quality is really good... can't complain about anything really.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.