Liebherr WSbli 7731-20 black
Brand: Liebherr
Price: €1.844,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 380446e7-6627-4474-afc1-1172b3146ff0
Description
Construction Type: Freestanding
Colour: Black
Energy Rating: E
Annual Energy Consumption: 102 kWh/Year
Capacity: 324 bottles
Noise Level (dB): 38 dB(A)
Airborne Sound Emission Class: C
Climate Classes: SN, ST, N, T
Number of Racks: 6
Rack Features: Wooden Shelves
Interior Feature: Activated carbon filters
Additional Feature: Automatic Defrost
Safety Features: Child Lock
Temperature Zone: 1
Door Features: Glass Door, Solid Door
Door Hinge: Right
Temperature Range: 5-20 °C
Width: 59.7 cm
Height: 204.4 cm
Depth: 76.3 cm
Source: *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020)
Please Note: The actual energy consumption of a device varies according to frequency and intensity of use
Specifications
| Product Types | Temperature-Controlled Wine Cooler, Dual-Zone Wine Fridge |
|---|---|
| Construction Type | Freestanding |
| Colour | Black |
| Energy Rating | E |
| Annual Energy Consumption | 102 kWh/Year |
| Capacity | 324 bottles |
| Noise Level (dB) | 38 dB(A) |
| Airborne Sound Emission Class | C |
| Climate Classes | SN, ST, N, T |
| Number of Racks | 6 |
| Rack Features | Wooden Shelves |
| Interior Feature | Activated carbon filters |
| Additional Feature | Automatic Defrost |
| Safety Features | Child Lock |
| Temperature Zone | 1 |
| Door Features | Glass Door, Solid Door |
| Door Hinge | Right |
| Temperature Range | 5-20 °C |
| Width | 59.7 cm |
| Height | 204.4 cm |
| Depth | 76.3 cm |
| Source | *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020) |
| Please Note | The actual energy consumption of a device varies according to frequency and intensity of use |
Reviews
Solid product, arrived quickly
Just as advertised, very reliable
Can't find any faults
cant fault it tbh
Quality is really good... can't complain about anything really.
Solid product, arrived quickly
Even better than I thought
Perfect.
Exactly what I needed, thanks!
Perfect.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.