Liebherr WPgbi 5272-20 eDoor Lock
Brand: Liebherr
Price: €2.789,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: bffd1564-1294-4228-ab9d-fff17d9d467f
Description
Construction Type: Freestanding
Colour: Black
Energy Rating: F
Annual Energy Consumption: 127 kWh/Year
Capacity: 106 bottles
Noise Level (dB): 35 dB(A)
Airborne Sound Emission Class: B
Climate Classes: SN, ST
Number of Racks: 10
Rack Features: Wooden Shelves
Interior Feature: Activated carbon filters
Additional Feature: Anti Vibration System
Safety Features: Temperature Warning Light
Temperature Zone: 2
Door Features: Glass Door
Door Hinge: Right
Width: 59.7 cm
Height: 185.4 cm
Depth: 67.8 cm
Source: *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020)
Please Note: The actual energy consumption of a device varies according to frequency and intensity of use
Specifications
| Product Type | Temperature-Controlled Wine Cooler |
|---|---|
| Construction Type | Freestanding |
| Colour | Black |
| Energy Rating | F |
| Annual Energy Consumption | 127 kWh/Year |
| Capacity | 106 bottles |
| Noise Level (dB) | 35 dB(A) |
| Airborne Sound Emission Class | B |
| Climate Classes | SN, ST |
| Number of Racks | 10 |
| Rack Features | Wooden Shelves |
| Interior Feature | Activated carbon filters |
| Additional Feature | Anti Vibration System |
| Safety Features | Temperature Warning Light |
| Temperature Zone | 2 |
| Door Features | Glass Door |
| Door Hinge | Right |
| Width | 59.7 cm |
| Height | 185.4 cm |
| Depth | 67.8 cm |
| Source | *Ø Eurostat Electricity Price (as of 1st Half of 2020) |
| Please Note | The actual energy consumption of a device varies according to frequency and intensity of use |
Reviews
Couldn't fault it
Does the job perfectly... will be ordering more
Got it super fast! Very happy
Perfect 👍
Does the job perfectly... will be ordering more
Got it super fast! Very happy
Brilliant, no complaints at all
Arrived safe and sound, very pleased
Definitely worth the money
Honestly fantastic
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.