Gorenje IS730BSC
Brand: Gorenje
Price: €359,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 7c47ad20-e157-421a-a979-57d4b9c81c32
Description
Bauweise: Einbaugerät, ohne Rahmen, aufliegend, flächenbündig, autark
Kochstellenanzahl: 4
Kochzonenarten: Flexible/Vario-Induktion, Kombi-Induktionsfläche
Funktionen: schnelles Aufheizen, Timer/Uhr, Pause/ReStart, Topferkennung
Bedienelemente: Slider, Touch-Control
Position des Bedienelements: vorn angeordnet
Sicherheitseinrichtung: Kindersicherung
Hersteller-Besonderheiten: PowerBoost
Anschlusswert: 7.200 Watt
Material: Glaskeramik
Farbe: schwarz
Höhe: 5,8 cm
Breite: 70 cm
Tiefe: 52 cm
Gewicht: 8,1 kg
Specifications
| Kochfeldtyp | Induktionskochfeld |
|---|---|
| Bauweise | Einbaugerät, ohne Rahmen, aufliegend, flächenbündig, autark |
| Kochstellenanzahl | 4 |
| Kochzonenarten | Flexible/Vario-Induktion, Kombi-Induktionsfläche |
| Funktionen | schnelles Aufheizen, Timer/Uhr, Pause/ReStart, Topferkennung |
| Bedienelemente | Slider, Touch-Control |
| Position des Bedienelements | vorn angeordnet |
| Sicherheitseinrichtung | Kindersicherung |
| Hersteller-Besonderheiten | PowerBoost |
| Anschlusswert | 7.200 Watt |
| Material | Glaskeramik |
| Farbe | schwarz |
| Höhe | 5,8 cm |
| Breite | 70 cm |
| Tiefe | 52 cm |
| Gewicht | 8,1 kg |
Reviews
Does the job
Excellent stuff
Legit so good
Absolutely brilliant 👍
Top quality, can't complain
Better than expected tbh
Wow! Amazing value
Exactly what I was looking for
Best purchase I've made in ages
Everything came perfectly packaged
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.