Gorenje GEH8432BSCWF
Brand: Gorenje
Price: €876,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 057b5820-2dbb-4232-a50f-aef0d9d42754
Description
Construction: Independent
Functions: Boost Function, Cooking Timer, Pan Detection
Controls: Slide, Touch Control
Position of Control Element: Front Control
Safety Features: Residual Heat Indicator
Manufacturer Specific Features: PowerBoost
Connected Load: 7,360 Watt
Power Settings: 10
Material: Glass Surface
Colour: Black
Height: 23.3 cm
Width: 83 cm
Depth: 52 cm
Number of Burners/Zones: 4
Types of Cooking Zone: Induction Zone, Bridge Element
Size of the 1st cooking zone: 21 cm
Power of the 1st cooking zone: 2.3/3 kW
Size of the second cooking zone: 23 cm
Leistung der 2. Kochzone: 2.3/3 kW
Größe der 3. Kochzone: 21 cm
Leistung der 3. Kochzone: 2.3/3 kW
Größe der 4. Kochzone: 14.5 cm
Leistung der 4. Kochzone: 1.2/1.8 kW
Smart Home: WLAN
Annual Energy Consumption: 81 kWh/Year
Noise Emission: 68 dB
Air Circulation: 471 m³/h
Specifications
| Product Types | Cooktop with Extractor Hood, Induction Hob |
|---|---|
| Construction | Independent |
| Functions | Boost Function, Cooking Timer, Pan Detection |
| Controls | Slide, Touch Control |
| Position of Control Element | Front Control |
| Safety Features | Residual Heat Indicator |
| Manufacturer Specific Features | PowerBoost |
| Connected Load | 7,360 Watt |
| Power Settings | 10 |
| Material | Glass Surface |
| Colour | Black |
| Height | 23.3 cm |
| Width | 83 cm |
| Depth | 52 cm |
| Number of Burners/Zones | 4 |
| Types of Cooking Zone | Induction Zone, Bridge Element |
| Size of the 1st cooking zone | 21 cm |
| Power of the 1st cooking zone | 2.3/3 kW |
| Size of the second cooking zone | 23 cm |
| Leistung der 2. Kochzone | 2.3/3 kW |
| Größe der 3. Kochzone | 21 cm |
| Leistung der 3. Kochzone | 2.3/3 kW |
| Größe der 4. Kochzone | 14.5 cm |
| Leistung der 4. Kochzone | 1.2/1.8 kW |
| Smart Home | WLAN |
| Annual Energy Consumption | 81 kWh/Year |
| Noise Emission | 68 dB |
| Air Circulation | 471 m³/h |
Reviews
Seriously good value
Fantastic product, really impressed
Second purchase already! Love it
Excellent stuff
Quality and price are unbeatable
Arrived super quickly and works great 😊
Very pleased with this
Top quality
Highly recommend!
Really good value for the price
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.