Gorenje BPSA6747A08 BG
Brand: Gorenje
Price: €449,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: feac3dab-864b-4e47-8b32-1b5521326ea6
Description
Listed on idealo: 2022
Energy Rating: A+
Energy Consumption conventional mode: 0.97 kWh
Energy Consumption Convection/Fan Assisted: 0.71 kWh
Capacity: 77 Litre
Heating Methods: Pizza Function, Top and Bottom Heat, Grill, Bottom Heat, Fan-assisted Oven, Hot Air, Steam
Cleaning Systems: Pyrolytic, Hydrolytic
Functions: Timer/Minute Minder, Self-Cleaning
Features: Digital Display, with Clock, Water Tank, Oven Light, Anti-fingerprint Coating, Telescopic Rails, Meat Probe
Controls: Dial
Type of door: Drop-Down Door
Door Features: Damped/Soft Close, Quadruple Glazed Window, Cool Front
Door Hinging: Bottom
Extraction Systems: 2-Fold Telescopic Pull-out, Oven Rack Positions
Included in Delivery: Baking Tray, Fat Tray, Grill
Manufacturer Specific Features: Ultra Cool Door, HomeMADE, GentleClose, Cool Door
Safety Features: Child Lock
Colour: Black
Height: 59.5 cm
Width: 59.5 cm
Depth: 56.4 cm
Build-in Height: 60 cm
Built-in Width: 56.4 cm
Built-in Depth: 55 cm
Weight: 29 kg
Size: Large
Specifications
| Product Types | Built in Oven, Electric Oven |
|---|---|
| Listed on idealo | 2022 |
| Energy Rating | A+ |
| Energy Consumption conventional mode | 0.97 kWh |
| Energy Consumption Convection/Fan Assisted | 0.71 kWh |
| Capacity | 77 Litre |
| Heating Methods | Pizza Function, Top and Bottom Heat, Grill, Bottom Heat, Fan-assisted Oven, Hot Air, Steam |
| Cleaning Systems | Pyrolytic, Hydrolytic |
| Functions | Timer/Minute Minder, Self-Cleaning |
| Features | Digital Display, with Clock, Water Tank, Oven Light, Anti-fingerprint Coating, Telescopic Rails, Meat Probe |
| Controls | Dial |
| Type of door | Drop-Down Door |
| Door Features | Damped/Soft Close, Quadruple Glazed Window, Cool Front |
| Door Hinging | Bottom |
| Extraction Systems | 2-Fold Telescopic Pull-out, Oven Rack Positions |
| Included in Delivery | Baking Tray, Fat Tray, Grill |
| Manufacturer Specific Features | Ultra Cool Door, HomeMADE, GentleClose, Cool Door |
| Safety Features | Child Lock |
| Colour | Black |
| Height | 59.5 cm |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 56.4 cm |
| Build-in Height | 60 cm |
| Built-in Width | 56.4 cm |
| Built-in Depth | 55 cm |
| Weight | 29 kg |
| Size | Large |
Reviews
Spot on mate, spot on
Really happy with the purchase. Shipping was quick too.
Quality and price are unbeatable
Amazing 👌
Worth it
Perfect 👍
Works like a charm ✨
Legit so good
Can't fault it, great price too
Arrived safe and sound, very pleased
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.