Gastroback Vital Mixer 40999
Brand: Gastroback
Price: €37,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 94616364-a6f8-4e04-adc2-8716b9146ab6
Description
Funktionen: Ice Crushen, Skala, Pulse, Pürieren, Mixen
Eigenschaften: abnehmbares Zubehör, spülmaschinenfestes Zubehör
Füllmenge: 1,5 Liter
Sicherheitseinrichtungen: Kontrollleuchte, Sicherheitsverriegelung
Anwendungen: Frappé, Dressing, Dip, Nussmilch, Cocktails, Eiscreme, Vinaigrette, Joghurt-Drinks, Pesto, Milchshakes, Grüne Smoothies, Brotaufstrich, Babybrei, Mayonnaise, Dessert, Suppe, Sauce, Püree, Smoothies, Guacamole, Protein Shakes, Salsa, Sorbet, Fruchtsaft, Kaffeebohnen, Früchte, Getränke, Käse, Mehl, Gemüse
Ausstattungen: mit Mixbehälter, integrierter Feinmessbecher, Ein-/Ausschalter
Bedienelemente: Drehregler
Leistung (W): 500 Watt
Leistungsstufen: 2
maximale Drehzahl: 22.000 U/min
Farbe: silber
Mixbecher-Material: Glas
Gehäusematerial: Edelstahl
Messerausführung: Edelstahl
Klingenanzahl: 6 Klingen
Gewicht: 2,9 kg
Breite: 17,5 cm
Höhe: 39,5 cm
Tiefe: 18,5 cm
Frequenz: 50 - 60 Hz
Energieversorgungen: 220 - 240 V, Netz
Specifications
| Produkttypen | Standmixer, Hochleistungsmixer |
|---|---|
| Funktionen | Ice Crushen, Skala, Pulse, Pürieren, Mixen |
| Eigenschaften | abnehmbares Zubehör, spülmaschinenfestes Zubehör |
| Füllmenge | 1,5 Liter |
| Sicherheitseinrichtungen | Kontrollleuchte, Sicherheitsverriegelung |
| Anwendungen | Frappé, Dressing, Dip, Nussmilch, Cocktails, Eiscreme, Vinaigrette, Joghurt-Drinks, Pesto, Milchshakes, Grüne Smoothies, Brotaufstrich, Babybrei, Mayonnaise, Dessert, Suppe, Sauce, Püree, Smoothies, Guacamole, Protein Shakes, Salsa, Sorbet, Fruchtsaft, Kaffeebohnen, Früchte, Getränke, Käse, Mehl, Gemüse |
| Ausstattungen | mit Mixbehälter, integrierter Feinmessbecher, Ein-/Ausschalter |
| Bedienelemente | Drehregler |
| Leistung (W) | 500 Watt |
| Leistungsstufen | 2 |
| maximale Drehzahl | 22.000 U/min |
| Farbe | silber |
| Mixbecher-Material | Glas |
| Gehäusematerial | Edelstahl |
| Messerausführung | Edelstahl |
| Klingenanzahl | 6 Klingen |
| Gewicht | 2,9 kg |
| Breite | 17,5 cm |
| Höhe | 39,5 cm |
| Tiefe | 18,5 cm |
| Frequenz | 50 - 60 Hz |
| Energieversorgungen | 220 - 240 V, Netz |
Reviews
Such good value... impressed
Just brilliant
Such good value... impressed
Absolutely brilliant 👍
Just as advertised, very reliable
Can't fault anything about this
Legit so good
Absolutely brilliant 👍
Spot on
Top stuff!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.