Bora PUXA2R
Brand: Bora
Price: €3.141,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: c8e12f8d-874e-4491-8609-41bd1665fd9c
Description
Constructions: Independent, Built-in Hob, Flush Fitted, Frameless
Function: Pan Detection
Controls: Touch Control, Slide
Position of Control Element: Front Control
Safety Features: Residual Heat Indicator
Auto Program: Keep Warm Function
Connected Load: 7,600 Watt
Power Settings: 10
Material: Glass Surface
Colour: Black
Height: 19.9 cm
Width: 83 cm
Depth: 51.5 cm
Number of Burners/Zones: 4
Size of the 1st cooking zone: 23 cm
Size of the second cooking zone: 23 cm
Größe der 3. Kochzone: 23 cm
Größe der 4. Kochzone: 23 cm
Energy Rating: A+
Annual Energy Consumption: 36 kWh/Year
Fan Efficiency Class: A
Grease Filter Efficiency Class: A
Noise Emission: 66 dB
Specifications
| Product Types | Cooktop with Extractor Hood, Induction Hob |
|---|---|
| Constructions | Independent, Built-in Hob, Flush Fitted, Frameless |
| Function | Pan Detection |
| Controls | Touch Control, Slide |
| Position of Control Element | Front Control |
| Safety Features | Residual Heat Indicator |
| Auto Program | Keep Warm Function |
| Connected Load | 7,600 Watt |
| Power Settings | 10 |
| Material | Glass Surface |
| Colour | Black |
| Height | 19.9 cm |
| Width | 83 cm |
| Depth | 51.5 cm |
| Number of Burners/Zones | 4 |
| Size of the 1st cooking zone | 23 cm |
| Size of the second cooking zone | 23 cm |
| Größe der 3. Kochzone | 23 cm |
| Größe der 4. Kochzone | 23 cm |
| Energy Rating | A+ |
| Annual Energy Consumption | 36 kWh/Year |
| Fan Efficiency Class | A |
| Grease Filter Efficiency Class | A |
| Noise Emission | 66 dB |
Reviews
Amazing value!
Amazing 👌
Fantastic value
Got it super fast! Very happy
Brilliant, no complaints at all
Absolutely brilliant 👍
Even better than I thought
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.