AEG BEB331010M
Brand: AEG
Price: €481,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 9f737e6b-ac17-4c8a-ae27-47fb1be8136a
Description
bei idealo gelistet: seit 2017
Serien: AEG SurroundCook, AEG MaxiKlasse
Energieeffizienzklasse: A+
Energieverbrauch konventionell: 0,99 kWh
Energieverbrauch Heißluft/Umluft: 0,88 kWh
Innenraum-Volumen: 71 Liter
Beheizungsarten: Auftauen, Heißluftgrill, Umluft, Vorheizen, Backen, Pizzastufe, Ober-/Unterhitze, Heißluft, Grill, Unterhitze
Temperaturbereich: 50 - 275 °C
Innenraummaterial: Emaille
Funktionen: Timer, Selbstreinigung, Schnellaufheizung, Grillheizstab abklappbar, Multilevelkochen
Ausstattungen: Display, Backtabelle, Uhr, Garraumbeleuchtung, Anti-Fingerprint
Bedienelemente: versenkbare Drehknöpfe
Türeigenschaften: Leichtreinigungstür
Türanschlag: unten
Auszugssystem: Einhängegitter
Displaytyp: LED
Lieferumfang: Universalpfanne, Grillrost, Backblech, Universalblech, Kombirost
Hersteller-Besonderheiten: SafeToTouch Top, SurroundCook, SafeToTouch Plus, CleanSteel, SafeToTouch, Booster, LongClean
Sicherheitseinrichtungen: Kindersicherung, Kühlgebläse
Farbe: silber
Höhe: 59,4 cm
Breite: 59,5 cm
Tiefe: 56,7 cm
Größe: groß (über 65l)
Specifications
| Backofentyp | Einbaubackofen |
|---|---|
| bei idealo gelistet | seit 2017 |
| Serien | AEG SurroundCook, AEG MaxiKlasse |
| Energieeffizienzklasse | A+ |
| Energieverbrauch konventionell | 0,99 kWh |
| Energieverbrauch Heißluft/Umluft | 0,88 kWh |
| Innenraum-Volumen | 71 Liter |
| Beheizungsarten | Auftauen, Heißluftgrill, Umluft, Vorheizen, Backen, Pizzastufe, Ober-/Unterhitze, Heißluft, Grill, Unterhitze |
| Temperaturbereich | 50 - 275 °C |
| Innenraummaterial | Emaille |
| Funktionen | Timer, Selbstreinigung, Schnellaufheizung, Grillheizstab abklappbar, Multilevelkochen |
| Ausstattungen | Display, Backtabelle, Uhr, Garraumbeleuchtung, Anti-Fingerprint |
| Bedienelemente | versenkbare Drehknöpfe |
| Türeigenschaften | Leichtreinigungstür |
| Türanschlag | unten |
| Auszugssystem | Einhängegitter |
| Displaytyp | LED |
| Lieferumfang | Universalpfanne, Grillrost, Backblech, Universalblech, Kombirost |
| Hersteller-Besonderheiten | SafeToTouch Top, SurroundCook, SafeToTouch Plus, CleanSteel, SafeToTouch, Booster, LongClean |
| Sicherheitseinrichtungen | Kindersicherung, Kühlgebläse |
| Farbe | silber |
| Höhe | 59,4 cm |
| Breite | 59,5 cm |
| Tiefe | 56,7 cm |
| Größe | groß (über 65l) |
Reviews
Perfect.
Absolutely brilliant 👍
Exactly what I was looking for
Delivered when promised... very satisfied
Just brilliant
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.